En bilinmeyen ücretsiz yol yardım hizmeti

Başına gelenler bilir zira çoğu zaman en olmadık yerde ve zamanda başımıza gelmiş ve unutulmayacak bi tecrübe yaşatmıştır bize. İşin gücün ortasında, biryerlere yetişmeye çalışırken, aklımızda bin türlü yapılacak şey varken birden “sürpriiz” der araba. Hiç yanmasın dediğimiz o zalim arıza ışığı yanar ve haydi işi gücü bırak beni servise götür der. Ya da hiçbirimizin başına gelmesini istemediğimiz tatsız bir kaza neticesinde de aracımız yürümez hale gelebilir.

Diğer türlü durumlarda adli bir süreç de işlediğinden; yazımız, “Oh, şükür cana bir şey gelmemiş” dediğimiz ancak aracın yürümediği kaza veya arıza durumlarıyla ilgili.

Arabamız çalışmıyor. Yolun ortasında kalmışız. Arkada sabırsız şoförler, korna sesleri, aklımızda yetişeceğimiz yerler… Çekiciye nereden ulaşabiliriz sorusuyla panik durumdayız. Google’dan karşımıza çıkan ilk, ancak muhtemelen en pahalı seçenekleri aramak üzereyiz.

”Bi yerlerde olacaktı ya benim böyle bi hakkım lastikçi mi diyordu kimdi biri bedava diyordu bu hizmet için.” diye düşünmemek için yazdık bu yazıyı.

En bilindik bedava çekici hizmetlerini kasko şirketleri sunar. Bunun için kasko şirketinin acil durum hattını ya da daha sık kullandığımız şekliyle sigortacımızı arar sıkıntıyı çözeriz. Bizi yolda kaldığımız yerden alır en yakın anlaşmalı servise götürür sigorta firması. Bunun dışında kimi garantili araçlarda otomobil firması kendisinin en yakın servisine götürebilir ya da müşterisi olduğunuz lastik firması da bu hizmeti sunuyor olabilir. Yapmamız gereken öyle bir durumla karşılaşmadan rehberimizin bir köşesine varsa böyle haklarımız bunların acil durum numaralarını kaydetmek.

Peki diyelim ki kaskomuz yok, aracımız garantili değil, lastikler de eski. Başka biryerlerden de alabiliyor muyuz bu hizmeti?

Evet. Yüksek ihtimalle çoğumuzun hiç kullanmadığı ancak muhtemelen bu hizmeti en kapsamlı şekillerinden biriyle bize bedavaya sunan başka biryer daha var: Bankamız. Bankadan bankaya değişen biçimlerde karşımıza çıksa da bir çok kart bu hizmeti yıllık limitli bir hak şeklinde asistans hizmetleri adı altında bize sunmakta. Üstelik birçoğunda sadece çekici hizmeti şeklinde değil. Aynı zamanda araç yol yardım, parça tedariği gibi hizmetler de kullanabileceğimiz seçenekler arasında mevcut.

Diyelim ki tamiriniz 24 saatten daha uzun sürdü. İkamet adresinize uzaksınız. Belirli sınırlar dahilinde otel konaklamınızı (4 yıldızlı ya da 2 gün 3 gün gibi sınırlamalarla), ya da dönmek isterseniz dönüş biletinizi de karşılayabiliyorlar. Hatta diyelim dönüş biletinizi de aldırdınız ve aracın tamiri bitti. Bu durumda bir şoför aracılığıyla aracınızı ikamet adresine kadar bile getirebiliyorlar.

Peki sizin kartınızın böyle bir artısı var mıdır? İşte tam bu noktada Kapsanya ailesi olarak gerçek bir ihtiyacı karşılamış olmayı, size faydalı bir uygulama yapmış olmayı umuyoruz.

Mobil uygulamamızı indirerek ya da web sitemiz üzerinden kartınızın ya da farklı bir ürünün böyle bir hizmeti var mı diye kontrol edebilir hatta sizin için birden fazla kurumun böyle bir hizmeti varsa bunları karşılaştırabilir ve size en uygununu görebilirsiniz.

Kurumunuzun bu hizmetle ilgili sayfasının linkine ve içerikle ilgili önemli birtakım hatırlatmalara da kapsanya aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Nihayetinde diyelim ki amacımıza ulaştık ve bir ayrıcalığınızla ilgili daha sizi bilgilendirebildik. Lütfen orada bırakmayın.Böyle bir hakkınız varsa bankanızın ilgili sayfasına bir göz gezdirin ve hangi durumlarda, ne şekilde kullanabileceğinizi keşfettikten sonra acil bir durumda aramanız gereken numarayı rehberinize kaydedin. Böylelikle panik olmadan ulaşmanız gereken numaraya doğrudan ulaşabilir ve gerekli hizmete kolayca erişebilirsiniz.

Tekerinize taş değmesin diyor kazasız arızasız günler diliyoruz.